Астън Вила взе точка от Арсенал след драма в Бирмингам

А. Франгов

На ст."Вила Парк" в Бирмингам, местният Астън Вила се добра до 2:2 срещу Арсенал в последният мач от днешния кръг в Премиършип. Домакините спечелиха така важната точка драматично след гол в 92-та минута на Зат Найт. Така Бирмингамци остават на четвърто място във временното класиране с три точки пред Арсенал.

Българинът Стилиян Петров игра цял мач за Вила и се представи на изключително високо ниво.През първата част домакините изцяло доминираха, като на три пъти възпитаниците а Мартин О'Нийл нацелиха напречната греда на вратата на Алмуния, и веднъж защитник на "топчиите" изчисти от гол линията. Противно на логиката, обаче гостите от Лондон взеха един гол аванс преди почивката. Денилсон препарира Брад Фрийдъл и откри резултата в 40-та минута.

Четири минути след началото на втората част Абу Диаби удвои резултата и изненада публиката на "Вила Парк". Въпреки пасива от два гола домакините се съвзеха и започнаха непрекъснато да атакуват противника си. В 69-та минута, реферът Лий Мейсън отсъди дузпа за Вила и Гарет Бари върна едно попадение от бялата точка. Така се стигна и до втората минута от даденото продължение на мача, когато Зат Найт вкара така важното второ попадение във вратата на Мануел Алмуния.

АСТЪН ВИЛА - АРСЕНАЛ 2:2 (0:1)
0:1 - Денилсон (40)
0:2 - Диаби (49)
1:2 - Бари (64-д)
2:2 - Найт (90+2)

АСТЪН ВИЛА: Фрийдъл, Рио-Кокър, К. Дейвис, Найт, Л. Йънг, Милнър, Сидуел, Ст. Петров, Бари, А. Йънг, Агбонлахор
АРСЕНАЛ: Алмуния, Саня, Галас, Туре, Силвестър, Ебуе, Сонг (43 - Рамзи), Денилсон, Насри (82 - Клиши), Диаби, Ван Перси