Артета сравни Сака с Меси

Мениджърът на Арсенал Микел Артета сравни своето крило Букайо Сака с легендарния Лионел Меси след победата с 2:0 над Уулвс.

Арсенал започна новия сезон във Висшата лига, като победи Уулвърхемптън у дома, но победата не беше никак лесна за топчиите.

През второто полувреме Уулвс владееха добре топката и упражняваха натиск и само голът на Сака в 74-ата минута позволи на Арсенал да направи резултата комфортен и да победи съперника си.

Сака в типичния си стил се нахвърли от десния фланг, откъсна се от защитника и стреля, но Артета смята, че привидната простота на тази маневра не бива да заблуждава.

"Това се случва с добрите играчи. С Меси знам предварително, че той ще отиде там и ще изпрати топката там, но той все пак го прави през цялото време. Не можете да го спрете. Това показва уменията на тези играчи", заяви Артета.