Ман Юнайтед завърши с победа

Брайтън посрещна Манчестър Юнайтед в последната среща за двата тима от Висшата лига за сезон 2023-24 г. Днес на "АМЕКС Стейдиъм" домакините надиграваха по почти всеки показател, и след като стана ясно, че Юнайтед повече не може да достигне седмо място поради останалите резултати и Тен Хаг замени важните си имена, тимът му все пак открадна 2:0 в края за победата преди 25-ти май и финала срещу Манчестър Сити за ФА Къп.

До почивката всичко по-интересно сътвори Брайтън, който единствено атакуваше и опитваше да достигне попадение. Юнайтед излезе без изявен нападател и може би тази роля изпълняваше най-вече МакТоминей, който оперираше и по крилото.

След почивката Тен Хаг смени Лисандро Мартинез, Бруно и Амрабат с Еванс, Хьойлунд и Варан, при което в 73-ата минута срещата реши Диого Далот след грешка в защитата при дълга топка, която го изведе сам срещу вратаря за 1:0.

В 88-ата минута и Хьойлунд се разписа с индивидуална акция, при която премина може би петима човека, навлезе в полето и стреля ниско за 2:0.