Челси триумфира с купа след победа над Стенли и компания (видео)

Челси победи Астън Вила с 2:0 на финала на турнира в Азия "Barclays Asia Trophy". По този начин лондончани спечелиха и първия си трофей под ръководството на новия си мениджър Андре Вилаш-Боаш. Българският капитан на Вила Стилиян Петров бе титуляр за своя отбор, но бе сменен 15 минути преди края. Пред Стенли се откри добра възможност в 50-ата минута, но неговят удар мина много близо до гредата.

С гол от съблекалнята "сините" от Лондон дръпнаха в резултата, след като Джошуа МакЕкран  бе точен в 1-ата минута на срещата. До края на първата част до ново попадение така и не се стигна, а след почивката резервата Фернандо Торес направи резултата 2:0 в 59-ата минута на срещата. Топката достигна малко щастливо до бившия играч на Ливърпул, който с едно докосване записа името си сред голмайсторите, а с това оформи и крайния резултат.