Ливърпул удържа Фулъм

Фулъм посрещна Ливърпул във втората среща между двата отбора от полуфиналната фаза на Купата на лигата. След като загуби с 2:1 на "Анфийлд" Фулъм бе много близо да спечели с този резултат на своя "Крейвън Котидж", където допусна първи, върна се до 1:1 и затисна съперника до края на срещата, но без да успее. Така с общ резултат 3:2 Ливърпул преминава към финала с Челси.

В 11-ата минута днес след силния си старт Ливърпул откри след дълго подаване към Луис Диаз, който навлезе диагонално и стреля, ударът му се отклони и в двамата съперника пред него и влетя в близкия ъгъл за 1:0. До почивката "червените" владееха и създаваха много повече от съперника.

Чак след паузата и то в 77-ата минута Фулъм върна гол след центриране на Уилсън, което Диоп отклони с тяло във вратата за 1:1. Вдъхновени от своята публика и попадението домакините останаха по-силни до края, но не материализираха предимството си.