Мидълсбро надигра Челси и доближи финал

Мидълсбро посрещна Челси в първата полуфинална среща на Купата на лигата. Днес на "Ривърсайд Стейдиъм" домакините се справиха със съперника с 1:0 и ще вземат гола в гостуването си в Лондон в края на месеца за определяне на първия финалист в тазгодишното издание на турнира.

Срещата не започна добре за Майкъл Карик, който загуби още преди 20-ата минута двама поради контузии и в 5-ата минута нападателят Лат бе заменен от Джош Кобърн, а малко след това Мат Кларке замени Бангура. В 37-ата минута обаче домакините вкараха за 1:0 след атака от дясно на Исая Джоунс, който центрира ниско през Колуил за Хейдън Хакни и той вкара от непосредствена близост.

След този момент инициативата бе в Челси, но Коул Палмър пропускаше редица положения, включително по невероятен начин когато вратарят изпусна топка в краката му и англичанинът не вкара на опразнената врата. Във втората част Мадуеке и Фернандез дадоха място на Мудрик и Броха, но "сините" така и не стигнаха до гол.