Ман Юнайтед отстрани Уигън

Уигън Атлетик посрещна Манчестър Юнайтед в срещата от третия кръг на ФА Къп. Днес на "ДиДабълЮ Стейдиъм" в Уигън гостите спечелиха с 2:0 след голове от Диого Далот и Бруно Фернандеш от дузпа. "Червените дяволи" владееха инициативата през по-голямата част от срещата и завършиха с повече от 30 удара по вратата на противника.

В първото полувреме с редица пропуски се отчете Размус Хьойлунд. В 29-ата минута и гредата спря нападетеля. Преди това обаче в 22-ата минута Рашфорд намери Далот на границата на полето и от дясната си позиция той фалцира топката далеч от вратаря за 1:0.

В 40-ата минута гредата лиши и Гарначо от гол. След почивката Юнайтед продължи да доминира, като в 74-ата минута Бруно си спечели пресилена дузпа, която сам реализира за 2:0.