Салах обясни трансформацията си

Нападателят на Ливърпул Мохамед Салах обясни трансформацията си в мача от Висшата лига срещу Нюкасъл.

В последния си двубой преди да се присъедини към Египет за Купата на африканските нации, Салах отпразнува победа с 4:2 над Нюкасъл.

През първото полувреме на мача на "Анфийлд" Салах се отчете само с една пропусната дузпа, но след почивката Мохамед реализира нов наказателен удар, вкара гол от игра, а също така даде асистенция на Коди Гакпо.

Според Салах той не е искал да тръгне за Купата на Африка в лошо настроение, а на 31-годишния нападател е помогнало и смяната на обувките му от жълти в сини.

"Пропуснах дузпа с други обувки. Току-що тренирах с тях вчера.

Не е суеверие, защото имаш много обувки, но когато почувствах, че ще ми тежи, си казах: "Добре, ще си сменя обувките“.

Глупаво е, но не исках да мисля през второто полувреме: "Не вкарах с тези обувки...“. Така че ги смених и това ми позволи да се успокоя психически и да се съсредоточа върху играта.

Пропуснахме много положения, не реализирах дузпата. На полувремето си казах: "Добре, ще отидеш ли в националния отбор с такова представяне?". Няма начин. Трябваше наистина да се съсредоточа и да се подобря, за да направя разликата. И така се случи", заяви Салах.