Челси надви упорит Лутън (видео)

Лутън посрещна Челси в срещата от поредния двадесети кръг на английската Висша лига. Днес на "Кениуърт Роуд" гостите поведоха с 3 гола, но бяха подложени на огромен натиск в края на срещата, в който може би спасиха точките заради две греди и отменен гол за домакините и крайно 3:2.

В 12-ата минута днес Коул Палмър откри резултата когато пресече подаване на бранител и стреля под ъгъл далеч от вратаря за 1:0. В 37-ата минута Палмър и асистира на Мадуеке, който навлезе в полето, финтира противник и мощно намери близкия ъгъл за 2:0.

Лутън извърши две смени на почивката, но това не даде резултат почти до края, след като в 70-ата минута Коул Палмър бе изведен отново в полето и между трима финтира вратаря и вкара на празната врата за 3:0.

Този гол изглежда успокои прекалено "сините" и те поеха играта на съперника, с което допуснаха гол, който ВАР отмени поради засада. В 80-ата минута Адебайо бе спрян от гредата на Петрович, преди в същата минута след корнер Рос Баркли с глава да върне за 3:1.

Натискът на Лутън продължи и в 87-ата минута Адебайо стигна до гола си от близо след успоредно центриране за 3:2.