Арсенал и Ливърпул започнаха с победи в Азия (видео)

Английските Арсенал и Ливърпул удържаха първи победи в рамките на турнетата си в Азия, побеждавайки съответно сборен отбор на Малайзия и китайския Гуандон Сънрай Кейв. „Артилеристите" устроиха истински разгром на своя противник, отбелязвайки четири безответни гола. Арън Рамзи откри от дузпа още в 5-ата минута, а Тио Уолкът удвои малко преди почивката. Въпреки много промени, лондончани съумяха да вкарат още две попадения след почивката. Карлос Вела също записа името си сред голмайсторите, а Томаш Росицки оформи крайното 4:0 в последните секунди.

Победата за Ливърпул дойде по-трудно. Водейки през първата част с 2:0, възпитаниците на Кени Далглиш увеличиха преднината си с още две попадения на Керъл и Коуди, но в добавеното време футболистите на Гуандон за малко не изравниха, връщайки две попадения, с което направиха загубата почетна.