Съдийският корпус обясни защо Ливърпул не е получил дузпа

Съдийският корпус обясни защо не е отсъдена дузпа за Ливърпул за удар на топката в ръката на капитана на Арсенал Мартин Едегор.

В 20-ата минута на съботния мач от Висшата лига на "Анфийлд", когато Арсенал водеше с 1:0, отбита топка от Мохамед Салах ясно удари ръката на Едегор.

Реферът Крис Кавана не спря играта - за голямо възмущение на играчите и феновете на Ливърпул.

По време на почивката на мача, който в крайна сметка завърши наравно 1:1, съдийската институция излезе с изявление по повод инцидента. Оказва се, че VAR-съдията Дейвид Куут не е видял явна грешка в решението на Кавана.

"Това не бе явна съдийска грешка, защото ръката на Одегаард се движи към тялото, а не към топката, когато тя пада“, съобщиха от съдийския корпус.