Почетино обясни смените срещу Нюкасъл

Мениджърът на Челси Маурисио Почетино говори за смените в четвъртфиналния мач за Купата на английската лига с Нюкасъл Юнайтед (1:1, 4:2 след дузпи). Енцо Фернандес бе сменен в 32-ата минута, а Леви Колуил в 46-ата минута.

"Енцо поиска заместник, защото се чувстваше малко зле преди мача. Имаше проблеми със стомаха. Той се опита, искаше да играе и да види дали всичко ще бъде наред. Нещата не вървяха толкова добре, така че той трябваше да напусне.

Мислех, че Леви Колуил е малко уморен и искахме да използваме повече атакуващи играчи като Мало Гюсто и да дадем повече енергия на отбора“, заяви Почетино, цитиран от официалния сайт на Челси.

Михаил Мудрик отбеляза за Челси в 90+2-ата минута. По-рано Калъм Уилсън вкара за Нюкасъл Юнайтед. Той откри резултата в 16-ата минута.