Десет от Челси биха Брайтън

Челси посрещна Брайтън в четиринадесетия кръг на английската Висша лига. Днес домакините от "Стамфорд Бридж" поведоха уверено, но след изгонване на Галахър имаха моменти на нервност преди да постигнат победа в крайна сметка с 3:2.

В 17-ата минута днес Енцо Фернандез откри резултата когато след корнер Бадиашиле прати топката към опасната зона, към която бе с гръб, но там Енцо надскочи съпротивата си за 1:0. В 21-ата минута падна идентичен гол, но тук Джаксон прати топката на главата на Колуил за 2:0.

В 43-ата минута Буонаноте вкара за 2:1 след като прати топката далеч от плонжа на Санчез. Точно в 45-ата минута пък Галахър бе изгонен за домакините след два бързи жълти картона.

След почивката Челси стигна до дузпа в 61-ата минута когато Мудрик бе повален от Милнър. Енцо вкара отново за 3:1 от бялата точка.

В края Брайтън се хвърли напред, но стигна само до 3:2 в 92-ата минута когато Милнър намери Жоао Педро за удар с глава.