Тен Хаг: Нюкасъл заслужаваше да спечели

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Ерик Тен Хаг заяви, че Нюкасъл е заслужавал да победи неговия отбор.

"Червените дяволи" претърпяха поражение с 1:0 на "Сейнт Джеймсис Парк" в събота, като се отбраняваха през по-голямата част от мача и не предложиха дори малка заплаха.

Тен Хаг трябва да признае, че Нюкасъл е бил по-добър, но Ерик е окуражен от количеството натиск, под който Юнайтед подложи съперника си в края на мача.

"Беше трудно първо полувреме. На полувремето казахме, че трябва да сме доволни от резултата 0-0 и че не трябва да изпадаме от мача.

Влязохме добре в последната фаза на мача. Това е борбеният дух, който трябва да покажем.

Ще говоря с отбора утре за това. Ще говорим за Нюкасъл и след това ще се подготвим за сряда.

Ще говоря с моя отбор. Останахме в мача до последната минута и имахме няколко добри положения, включително Регилон. Мислехме, че имаме гол, който не бе зачетен поради малка засада, така че можехме да изравним мача – но като цяло си струва да приемем, че Нюкасъл заслужаваше да спечели.

Този отбор има устойчивост. Видяхме това след Сити, когато претърпяхме неприятна загуба, но останахме обединени, останахме верни на плана си и не се отказахме", заяви Тен Хаг.