Челси отстрани Блекбърн

Челси посрещна Блекбърн в срещата от осминафиналната фаза на Купата на лигата. Днес домакините от "Стамфорд Бридж" спечелиха с 2:0 и продължават към четвъртфиналната фаза, като Рахим Стърлинг и Бадиашиле бяха реализаторите за "сините".

Бадиашиле откри резултата след корнер и изява на вратаря Валщедт, но бранителят запази самообладание за да завърши за 1:0 след като топката попадна в него. Челси доминираше в тази част и вратарят на противника бе тестван често, като се намеси добре срещу Джеймс и Енцо Фернандез. Съдията подмина и едно спорно положение за дузпа за гостите когато Галахър игра с ръка в полето си.

В 59-ата минута 2:0 стана когато Палмър получи топка от противник и бързо намери Стърлинг за фалцов удар в ъгъла на вратата. Палмър намери и гредата до края на мача, като "сините" не дадоха шанс на противника си.