Уоткинс разглоби Брайтън в резултатна победа

Астън Вила посрещна Брайтън в първата среща от седмия кръг на английската Висша лига. Днес домакините от "Вила Парк" спечелиха с невероятното 6:1, а за 4 от попаденията намеса имаше нападателя Оли Уоткинс, който вкара три и асистира за два от головете.

В 14-ата минута Вила разпра защитата на противника с няколко подавания на МакГин, Кеш и финал от Уоткинс за 1:0. В 21-ата минута в нова прекрасна контра Диаби изведе нападателя от ляво и той се справи със защитата за 2:0.

В 26-ата минута Уоткинс намери Диаби и той стреля, предизвиквайки късметлийски автогол на Еступинан в крайна сметка за 3:0. Така на почивката Брайтън замени трима - Уелбек, Фъргюсън и Еступинан с Жоао Педро, Ансу Фати и Тарик Лампти.

Именно Фати върна бързо гол в 50-ата минута след асистенция на Жоао Педро за 3:1. В 65-ата обаче с красиво попадение след двойно подаване с МакГин, Уоткинс оформи своя хетрик за 4:1. За 5:1 нападателят се прояви като намери резервата Джейкъб Рамзи за фалцов удар извън полето.

В 97-ата минута Уоткинс бе изведен сам срещу вратаря, стреля в него и избитата топка Дъглас Луиз превърна в 6:1.