Клоп: Не можехме да играем по-лошо след почивката

Мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп отбеляза трансформацията на отбора си през второто полувреме срещу Уулвърхемптън.

Както Клоп се страхуваше, неговият отбор направи слаб старт в обедния си сблъсък от Висшата лига на "Молиню". Уулвърхемптън спечели първото полувреме с 1:0 и, което е важно, превъзхождаше съперника си в мача.

Клоп обаче промени тактиката на почивката и Ливърпул успя да спечели с 3:1. Юрген намира този резултат за много важен.

"Хубавото на първото полувреме е, че бе толкова лошо, че просто не можахме да играем толкова зле през второто полувреме. Не бяхме достатъчно енергични. Променихме нашата система с един играч, добавяйки малко скорост напред, естествена скорост. Започнахме да контролираме играта по-добре. Променихме почти всичко на полувремето.

Първото полувреме бе наистина лошо, второто полувреме бе наистина добро. Трите точки са изключително важни. Истината също е, че Уулвърхемптън ни създаде толкова много проблеми. Не успяхме да затворим зоните“, заяви Клоп пред TNT Sports.