Гуардиола: Сега можем да говорим за требъл

Мениджърът на Манчестър Сити Хосеп Гуардиола коментира победата на тима във финала за ФА Къп.

"Сега можем да говорим за требъл. Разбира се, все още трябва да спечелим Шампионска лига. Играхме добре за нашия град и нашите фенове.

Колкото до финала за Купата, съперниците играха компактно, не очаквахме да се защитават толкова стегнато. През второто полувреме имахме повече свободно пространство.

Утре и вдругиден играчите ще имат почивен ден. След това ще имаме три или четири тренировки, за да се подготвим за мача с Интер. Ще отидем на финала в четвъртък сутринта след тренировка.

За нас бе много важно да спечелим днес. Купата на ФА е страхотна. Подкрепям Барселона, но ще обичам този клуб до края на живота си. Знам, че днес направихме добър подарък на нашите фенове, за да могат да се насладят на победата в сблъсъка със съседите“, заяви Гуардиола.

Припомняме, че днес, 3 юни, Манчестър Сити спечели ФА Къп, побеждавайки на финала Манчестър Юнайтед с резултат 2:1. На 10 юни "гражданите" ще играят финал в Шампионската лига с Интер.