Митрович получи наказание от осем мача

Нападателят на Фулъм Александър Митрович получи наказание от осем мача от Футболната асоциация на Англия.

28-годишният сърбин, който има 12 гола в 25 мача за "котиджърсите" този сезон, бе дисквалифициран заради невъздържано поведение по време на четвъртфиналния мач за Купата на Англия между Манчестър Юнайтед и Фулъм. В средата на второто полувреме сърбинът изблъска главния съдия Крис Кавана, който при резултат 1:0 за Фулъм отсъди дузпа за домакините от Манчестър Юнайтед и изгони с директен червен картон Вилиан за игра с ръка на бразилеца.

Футболната асоциация обясни, че три мача от наказанието са за червения картон, което стандартна практика, други три мача са за изблъскването на съдията, а още два мача са наложени заради използването на груб и неуважителен език. Освен това Митрович е глобен със 75 000 лири.

Мениджърът на Фулъм Марко Силва пък ще изтърпи наказание от два мача, тъй като също получи червен картон в мача.