Артета: Впечатлен съм от енергията на играчите

Мениджърът на Арсенал Микел Артета похвали отбора си за реакцията им на отпадането от  Лига Европа в сблъсъка от Висшата лига срещу Кристъл Палас.

След като загуби от Спортинг при изпълнение на дузпи миналия четвъртък, Арсенал не показа признаци на умора в неделя.

Хората на Артета победиха Палас с 4:1, за да затвърдят преднината си във Висшата лига. С играта и настроението си "артилеристите" доста зарадваха Микел.

"Това, което ме впечатли най-много, бе страстта и енергията, които вложихме в мача от самото начало. Бяхме наистина решителни и фокусирани, оставяйки случилото се в четвъртък зад гърба си.

След като играха 120 минути, момчетата трябваше да дойдат тук и да опитат отново срещу отбор, който има остра нужда от точки. Резултатите на Палас са слаби напоследък, но е много трудно да бъдат победени.

Ние обаче доминирахме и заслужавахме да спечелим мача. Днес определихме играта по правилния начин, когато имахме възможности в наказателното поле", заяви Артета.