Челси надигра Лестър на гости

Лестър Сити посрещна Челси в срещата от поредния двадесет и шести кръг на Висшата лига за двата тима. Днес на "Кинг Пауър Стейдиъм" гостите спечелиха с 3:1 в един отворен двубой с отменени голове и доста положения пред двата отбора. Победата оставя Челси на 10-та позиция на точка зад Брентфорд.

В 11-ата минута резултатът откри Бен Чилуел, който се включи в полето за центриране на Кулибали, което завърши с воле за 1:0. В 24-ата минута гредата спря Феликс от нов гол, а 2 минути след това Кепа бе спасен от горната си греда срещу Дюзбъри-Хол.

В 34-ата минута ВАР отмени гол на Феликс преди Патсон Дака да изравни 5 минути след това за 1:1. В продължението на първото полувреме обаче Челси си върна аванса чрез Хаверц, който копна над вратаря след подаване на Енцо Фернандез.

Във второто полувреме отново видяхме много положения и намеса на ВАР при отмяна на голове, а в 78-ата минута крайният резултат 3:1 оформи Ковачич след добра игра на Мудрик при висока топка в полето.