Кейн с два в победата над Форест

Тотнъм посрещна Нотингам Форест в срещата от двадесет и седмия кръг на английската Висша лига. Днес на "Тотнъм Хотспър Стейдиъм" домакините спечелиха с 3:1 за да се покачат на 6 точки над Ливърпул и петата позиция в таблицата. Нотингам остава на 3 точки над опасната зона на дъното.

Още в 5-ата минута днес Ришарлисон вкара и можеше да отчете първи гол в лигата за сезона с новия си отбор, но ВАР отмени попадението заради засада. Така Кейн откри в 19-ата минута с глава след подаване на Поро за 1:0.

В 34-ата минута Ришарлисон спечели дузпа срещу Уоръл и отново Кейн се разписа през Навас за 2:0 от бялата точка. След почивката Ришарлисон асистира и за 3:0 когато намери Сон в 62-ата минута за гол с левия крак.

В 81-ата минута при грешка на вратаря Форстър се разписаха и гостите като Уоръл вкара на празна врата за 3:1. В 95-ата минута чрез ВАР бе отсъдена и дузпа за Нотингам при игра с ръка на резервата Кулушевски в полето, но Форстър спаси удара на Андре Аю.