Тотнъм взе дербито с Челси

Тотнъм посрещна Челси в срещата от поредния двадесет и пети кръг на английската Висша лига. В лондонското дерби на "Тотнъм Хотспър Стейдиъм" днес домакините спечелиха с 2:0 за да заемат място в топ 4 с 4 точки над Нюкасъл и 2 мача повече. Челси остава в средата на таблицата на 4 точки под деветото място.

До почивката не видяхме голямо качество от двете страни, като в един момент и Зиеч бе изгонен за Челси преди ВАР да отмени червения картон и да постанови жълт.

Веднага след подновяването на второто полувреме Тотнъм поведе когато Кепа спаси нисък удар и топката попадна в Скип, който я заби в гредата и мрежата за 1:0. В 82-ата минута Кейн вкара след подаване на Сон от корнер и продължаване на Дайър към нападателя за 2:0.