Тотнъм надви Ман Сити в Лондон

Тотнъм посрещна Манчестър Сити в най-чаканата среща от двадесет и първия кръг на английската Висша лига. Днес на "Тотнъм Хотспър Стейдиъм" домакините поведоха и задържаха противника за победа с 1:0, дори при положение, че в края останаха и с човек по-малко в игра.

В 15-ата минута Хьойберг пресече топка в опасна зона и достигна до полето, пускайки за Кейн и 1:0. Нападателят стана рекордният реализатор на тима в историята с гол номер 200 (304 мача) в лигата. Той стана и само третият човек в историята на Висшата лига с кота 200 след Алан Шиърър (260 в 441 мача) и Уейн Рууни (208 в 491 мача).

Сити можеше да изравни точно преди почивката когато един удар под ъгъл на Марез срещна горната греда на Лорис, но късметът спаси вратаря. Във втората част Сити доминираше, а Пеп Гуардиола включи в 60-ата минута и Де Брюйне на мястото на Марез.

В 87-та минута Ромеро бе изгонен за втори жълт картон при влизане в Грилиш, но Сити издържа на натиска до края на мача.