Десет от Евертън вкараха на Челси (видео)

Евертън победи Челси в мач от последния 28-ми кръг на английската „Премиер лийг” за сезон 2010/2011. "Сините" от Лондон допуснаха поражението, въпреки че на терена бяха всички звезди на отбора. Атаката бе водена от Фернандо Торес и Никола Анелка.

Още в 7-ата минута Фил Ягиелка нацели гредата, след удар с глава. В следващата атака Джърмейн Бекфорд пропусна от добра позиция. Челси отвърнаха с удари на Лампард,  Анелка, Есиен и Иванович, които обчае нямаха шанс да се разпишат.

Второто полувреме не започна добре за тима от Ливърпул, защото в 53-ата минута Шеймъс Колман бе изгонен от съдията за втори жълт и съответно червен картон. Само две минути по-късно Джон Тери нацели гредата.

Така се стигна до 75-ата минута, когато Джърмейн Бекфорд даде преднина на Евертън - 1:0. До края Анелка, Лампард (на два пъти) и Торес пробваха удари, но до нов гол така и не се стигна и "карамелите" се поздравиха с победата.