Гуардиола: Радваме се, че продължаваме напред

Мениджърът на Манчестър Сити Хосеп Гуардиола коментира победата в 1/16-финалите на ФА Къп с Арсенал (1:0).

"Играчите са невероятно щастливи. Това не е Висшата лига, това е различно състезание. Радваме се, че продължаваме напред, след като победихме Челси и Арсенал. Висшата лига ще бъде съвсем различен мач. Микел (Артета) рядко извършва ротации във Висшата лига.

Получи се напрегнат мач. Знаехме, че ще е заради нивото им. Второто полувреме бе по-добро, с изключение на 10 минути след гола. Когато Силва и Уокър се появиха, нещата се подобриха много, както и Алварес. Не очаквах подходът им да е персонален и това усложни процеса.

Стефан Ортега е добър подавач, така че през второто полувреме имахме повече контакт с Холанд от обикновено. Алварес е добър както в защита, така и в нападение. Неговото влияние върху тази игра е невероятно. Радвам се, защото знам, че той може да играе с Ерлинг“, заяви Гуардиола.