Гимараеш избегна тежка контузия

Полузащитникът на Нюкасъл Бруно Гимараеш се отърва от тежка контузия на глезена.

Гимараеш изигра ключова роля в Нюкасъл след преминаването си от Лион за £40 милиона преди година. Този сезон във Висшата лига Бруно отбеляза три гола и направи три асистенции.

Въпреки това, победният мач за "свраките" срещу Фулъм (1:0) бе помрачен от контузията на 25-годишния бразилец, който изкълчи десния си глезен.

Контузен, Гимараеш игра още 25 минути и напусна "Сейнт Джеймсис Парк" на почивката, а босът на Нюкасъл Еди Хоу призна след мача, че вероятно е трябвало да смени Бруно по-рано.

За щастие на Нюкасъл, задълбоченото проучване се оказа много положително. Страховете, че Гимараеш ще пропусне няколко месеца, не се потвърдиха.

Гимараеш ще бъде в болницата поне една седмица или евентуално няколко седмици, но отсъствието му няма да е дълго.

Контузията на Гимараеш само ще принуди Нюкасъл да ускори търсенето на подсилване в халфовата линия. На радара на "свраките" са Юри Тилеманс от Лестър, Рубен Невеш от Уулвс, Скот Мактоминей от Манчестър Юнайтед, Конър Галахър от Челси и Рубен Лофтъс-Чийк.