Арсенал надигра Тотнъм на гости

Тотнъм посрещна Арсенал в срещата от поредния деветнадесети кръг на английската Висша лига. Днес на "Тотнъм Хотспър Стейдиъм" гостите спечелиха с 2:0 за да се затвърдят на върха в класирането с 8 точки над втория Манчестър Сити и 9 над Нюкасъл и Манчестър Юнайтед. Тотнъм остава на пета позиция.

В 14-ата минута днес Арсенал поведе когато Сака навлезе от дясно и опита да центрира, но топката се отклони от бранител и изненада Лорис, който само я изби в мрежата си за 1:0. В 25-ата минута Партей бе близо до красив гол когато с мощен удар намери горната греда на противника.

В 36-ата минута Сака оформи и асистенция като подаде на Йодегор на дъгата и с нисък удар капитанът пласира топката далеч от вратаря за 2:0.

Във втората част Арсенал даде шанс и на противника да атакува, но Рамсдейл не бе затруднен при няколко ситуации от Кейн, Сон и Ришарлисон.