Ман Юнайтед се справи с Борнемут (видео)

Манчестър Юнайтед посрещна Борнемут в срещата от осемнадесетия кръг на английската Висша лига. Днес на "Олд Трафорд" домакините спечелиха с 3:0 с леко отслабена постройка на Ерик тен Хаг, която свърши работата си добре въпреки няколкото случая, в които Де Хеа спаси вратата си срещу чисти положения.

В 23-ата минута Юнайтед поведе след статична топка, която Ериксен центрира на главата на Касемиро за 1:0. В края на полувремето при едно тежко влизане на Сенеси във Ван де Бек холандецът получи контузия и бе заменен принудително от Гарначо.

Точно след почивката именно аржентинецът се намеси във втория гол когато Шоу поде атака от собствената половина, изнесе чак до дъгата и пусна към фланга, от където Гарначо му асистира за 2:0 от дузпата. Последва отпускане и редица големи ситуации пред гостите, които се възползваха от грешките на Линдельоф и Магуайър в отбрана. Де Хеа обаче спаси на няколко пъти преди в 86-ата минута при контра финалното 3:0 да оформи Рашфорд, който вкара на празна врата след подаване на Бруно Фернандеш.