Класически Сити се разправи със Стоук, Тевес догони Бербо (видео)

Манчестър Сити победи Стоук Сити с класическото 3:0. Двубоят започна добре за отборът на Роберто Манчин, като още в 14-ата минута "гражданите" поведоха с гол на Карлос Тевес. С асистенция в случая се отчете Джеймс Милнър. до края на първата част Яя Туре пропусна да даде по-стабилна преднина на своя тим.

След почивката "небесносините" продължиха с натиска и логично стигнаха до нови два гола. В 53-ата минута Адам Джонсън намери Лескът, който реализира за 2:0. Последва пропуск на Джеко в 59-ата минута.

В 65-ата минута Тевес с хубав шут вкара своя втори гол в срещата и трети за Сити. Само четири минути по-късно Джеко нацели гредата. Пред Тевес и Джеко се откриха още няколко възможности, но до ново попадение така и не се стигна. След този успех Тевес догони Бербатов по голове за първенство, а "гражданите" вече са на трето място, измествайки Арсенал от тази позиция.