Блекпул продължава да мечтае след голов трилър с Болтън (видео)

Т. Михайлов

Блекпул продължава да мечтае за оставане във Висшата лига, след като в мач от 37-ия кръг победи Болтън с 4:3. „Мандарините” остават в зоната на изпадащите, а в последния кръг гостуват на новия шампион Манчестър Юнайтед, където ще търсят поне точка.

Болтън поведе с гол на Кевин Дейвис още в 6-ата минута, но Ди Джей Кембъл и Джейсън Пънчиън обърнаха резултата. Последва изравнителен гол за Болтън на Матю Тейлър, но секунди преди почивката Ди Джей Кембъл направи 3:2.

В53-ата минута Даниъл Стъридж отново огорчи публиката на „Блумфийлд Роуд”. 10 минути по-късно обаче капитанът на „мандариние” Чарли Адам донесе ценните 3 точки. Заради по-лошата си голвоа разлика Блекпул остава 18-ти с 39 точки, колкото има и Бирмингам. „Сините” обаче са с мач по-малко.