Ливърпул доближава топ 4 с победа (видео)

Ливърпул посрещна Саутхемптън в срещата от петнадесетия кръг на английската Висша лига. Днес на "Анфийлд" домакините спечелиха с 3:1 и застанаха на 1 точка от петото място на Манчестър Юнайтед и 5 от Нюкасъл и топ 4, като головете вкараха Фирмино и Нунез на два пъти.

След само 6 минути игра Робертсън от статично положение намери Фирмино за удар с глава над защитата и в мрежата за 1:0. 3 минути след това Че Адамс изравни отново след статична топка и перфектно подаване на Уорд-Прауз за нападателя - 1:1.

В 21-ата минута Харви Елиът центрира за Нунез и 2:1 преди Робертсън за втори път да направи асистенция в 42-ата минута отново за нападателя, който от близо нямаше как да сбърка за 3:1.

Във втората част домакините играеха по-спокойно, а Алисон се изяви с няколко големи спасявания.