Ливърпул надви Дерби Каунти с дузпи

Ливърпул посрещна Дарби Каунти на своя "Анфийлд" в срещата от третия кръг на Купата на лигата. Днес голове не видяхме в редовното време и след като бяха изпълнени дузпи, домакините вкараха 3, а гостите само 2 и след трите си пропуска те напускат състезанието.

До почивката Ливърпул доминираше във владението, но гостите изглеждаха комфортно в защита, което принуди Клоп да промени състава с включване във втората част на Даруин Нунез, Фирмино и Елиът на местата на резервите Кларк, Стюарт и Фрауендорф, които бяха титуляри тук.

Въпреки положенията до края се стигна до дузпи, където Дарби започна с гол на МакГолдрик, а Ливърпул пропусна с Байцетич.

Последваха два пропуска на Хурахан и Форсит за Дарби, като Окслейд-Чембърлейн изравни преди Фирмино също да пропусне за Ливърпул. За Дарби вкара Сибли, Ливърпул отговори с Нунез, преди Добин да пропусне и Харви Елиът да реши срещата с последната дузпа за Ливърпул - 3:2.