Ливърпул взе точките от Тотнъм

Тотнъм посрещна Ливърпул в срещата от четиринадесетия кръг на Висшата лига между двата тима, която се изигра на "Тотнъм Хотспър Стейдиъм". Днес гостите изиграха силно първо полувреме и успяха да задържат преднината си под голямо напрежение във втората част за крайно 2:1. Така Ливърпул стига 8-ма позиция, докато Тотнъм остава четвърти.

След няколко ранни положения Ливърпул поведе в 11-ата минута когато Салах получи топка на дузпата от Нунез, овладя и стреля веднага за 1:0. Последва греда за Тотнъм и голямо положение пред Перишич. В 40-ата минута резултатът стана 2:0 като Дайър върна топка назад лошо, там беше Салах и той овладя и копна топката над Лорис за втория си гол.

След почивката Тотнъм стартира много силно и в 49-ата минута гредата спаси Алисон от Перишич. В 68-ата минута след дълго отсъствие в игра се върна Кулушевски и с първото си отиграване той изведе Кейн в полето за 2:1.

До края напрежението бе пред вратата на Алисон и Тотнъм пропусна редица ситуации, с което "червените" взеха победата.