Лийдс удари Ливърпул на Анфийлд

Ливърпул посрещна Лийдс в срещата от тринадесетия кръг на Висшата лига. Днес на "Анфийлд" гостите поведоха рано в мача, и в първата част Мохамед Салах върна гол за 1:1, което се запази до 90-ата минута преди гостите да вземат трите точки с крайното 2:1. Загубата оставя Ливърпул 9-ти, а Лийдс се покачи до 15-та позиция.

Срещата започна с положение пред домакините, но в 4-ата минута Гомез пусна лоша топка назад и Алисон се подхлъзна, което позволи на Родриго да вкара за 1:0.

В 14-ата минута Робертсън от ляво центрира над Фирмино за Салах и това бе 1:1. В 21-ата минута Аронсон разтресе горната греда на Алисон в ново положение за гостите.

Във втората част Меслие бе по-заетият вратар, но той не позволи гол във вратата си при няколко големи ситуации. В 90-ата минута резервата Бамфорд, който се появи в 52-ата минута, асистира като свали за Съмървил и между трима той стреля рано в полето за 2:1.