Арсенал надви десет от Тотнъм и остава първи (видео)

Арсенал посрещна Тотнъм в дербито, с което се откри осмия кръг на английската Висша лига. Днес на "Емирейтс Стейдиъм" домакините спечелиха с 3:1 и останаха с 4 точки над съперника си и Манчестър Сити, който играе утре с Манчестър Юнайтед.

Рано в срещата днес гредата спаси Арсенал, преди в 20-ата минута Уайт да пусне една топка около дъгата за Партей, който с перфектен удар намери горния ъгъл на вратата за 1:0. В 29-ата минута Ришарлисон спечели дузпа и Кейн изравни с удар в средата за 1:1.

След почивката Арсенал вкара в 49-ата минута при удар на Сака, който Лорис изби, но Жезус довкара за 2:1. В 62-ата минута директен червен картон за влизане в Мартинели получи Емерсон Роял. Така задачата на домакините стана по-лесна и те стигнаха и до нов гол в 67-ата минута, когато Мартинели остави една топка за Джака, и той навлезе в полето за да стреля ниско в далечния ъгъл за 3:1.