Роджърс се готви за борба за оцеляване
Н. Гавазов
Мениджърът на Лестър Брендън Роджърс заяви, че ще се бори за оцеляване във Висшата лига този сезон.
За ужас на Роджърс Лестър привлече само един полеви играч миналото лято в лицето на защитника Уот Фас, който трябваше да замени продадения на Челси Уесли Фофана.
И ако през 2021 г. "лисиците" изпуснаха билета за Шампионска лига само в последния кръг, този път Роджърс поставя много по-малко амбициозна цел пред отслабения си отбор.
"Подготвям се да се боря за 40 точки и всички трябва да са готови да се движат в една и съща посока.
Преди шест месеца почувствах, че ще трябва да подсилим състава си през лятото, защото всеки отбор, колкото и добър да е, има нужда от обновяване.
Някои от момчетата, с които работих, когато дойдох в клуба преди три години и половина, по това време бяха отписани, защото бяха на 32-33 години.
За три години и половина не сме имали голяма промяна в стартовия състав. Преди шест месеца знаех, че това ще бъде проблем за нас, но не успяхме да актуализираме състава. Въпреки това, ние не смятаме да униваме - трябва да намерим своя път. Целта ни е да спечелим 40 точки този сезон", заяви Роджърс.
Сподели
