Уест Хем се измъкна от последното място, Уулвс и Нюкасъл не се победиха

Уест Хем се измъкна от дъното на Висшата лига, благодарение на победата с 1:0 като гост срещу Астън Вила.

Припомняме, че Уест Хем беше на последно място в таблицата, след като загуби и трите си първи мача, без да отбележи нито един гол.

В неделя обаче "чуковете" успяха да прекъснат тази злополучна серия. 16 минути преди края на мача срещу Вила, Пабло Форналс отправи удар от дистанция, а топката рикошира в крака на защитник и влетя под гредата - 0:1.

Така Уест Хем леко подобри позицията си, а последното място вече е заето от Лестър.

В друг мач от неделната програма на Висшата лига Уулвърхемптън и Нюкасъл не се победиха. Рубен Невеш изведе домакините напред през първото полувреме. Ален Сен Максимен спаси "свраките" от поражение през второто полувреме на срещата. Гол на Раул Хименес бе отменен поради засада.

Уулвс има две равенства и две загуби, което му определя 19-то място в таблицата за класиране. Нюкасъл е на 7-о място с 6 точки.