Тотнъм се върна драматично до равен с Челси (видео)

Челси посрещна Тотнъм в дербито от втория кръг на английската Висша лига. Днес на "Стамфорд Бридж" домакините на два пъти поведоха съперника, но в последната минута на добавеното време допуснаха 2:2 след гол на Кейн.

В 19-ата минута днес домакините поведоха след корнер, който бе изпълнен от новата покупка в защита Марк Кукурела. Той подаде на волето на другия нов в отбраната Калиду Кулибали и ветеранът завърши като нападател с красив удар за 1:0. До почивката Тотнъм не създаваше нищо, което принуди рано след подновяването на играта Конте да смени Сесеньон с Ришарлисон.

Така играта на Тотнъм се подобри и в 68-ата минута при може би спорни обстоятелства се стигна до гол след удар от дистанция на Хьойберг по земя далеч от Менди - 1:1.

В 77-ата минута Кулушевски загуби една топка и Джеймс се впусна в полето изведен от Стърлинг за 2:1. Така откакто Тухел пое тима само Маунт (27) има повече намеси в головете на Челси от Джеймс (15).

Това не бе всичко и Тотнъм осъществи натиск в края, като след корнер на Перишич той намери главата на Кейн за 2:2.