Тен Хаг обвини играчите, а не тактиката си

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Ерик Тен Хаг съобщи, че играчите му, а не тактиката му, са виновни за поражението с 4:0 от Брентфорд.

Юнайтед бе разбит от Брентфорд в събота, допускайки и четирите гола през първото полувреме. Тен Хаг обаче не смята, че е сгрешил с избора на тактика за този мач.

"Първо, Брентфорд бе по-гладен. Второ, допуснахме голове след индивидуални грешки.

Може да имаш добър план, но когато това се случи, планът ти отива в кошчето за боклук.

Мисля, че няма нищо общо с тактиката. Първите два гола са следствие от работата с топката и взетите решения. Мисля, че играчите следват инструкциите ми, но те взеха лоши решения. Това е футболът, това е игра на грешки и бяхме наказани.

Мога да си представя как се чувстват феновете с тези резултати. Не е добре и трябва да променим това. Трябва да сме по-гладни на терена, индивидуално и колективно.

Смених трима на полувремето, но можех да ги сменя всичките. Искахме да вкараме свежа енергия в играта и нямаше да е честно да обвиняваме сменените играчи", заяви Тен Хаг.