Холанд повтори постижение на Агуеро

Норвежкият нападател на Манчестър Сити Ерлинг Холанд стана вторият играч в историята на клуба, оформил дубъл при дебюта си във Висшата лига, според Opta Sports. Преди това постижение постигна аржентинецът Серхио Агуеро през 2011 г. Норвежецът успя да се отличи срещу Уест Хем Юнайтед.

Първо в 36-ата минута на срещата Ерлинг Холанд реализира 11-метров удар, а в 65-ата минута норвежецът излезе един на един с вратаря след пас на Кевин Де Бройне: нападателят прати топката в мрежата, поставяйки крайния резултат в мача - 2:0.

На свой ред Серхио Агуеро успя да вкара през 2011 г. с дубъл срещу Суонзи Сити. "Гражданите“ спечелиха този мач с резултат 4: 0, а в допълнение към отбелязаните голове, нападателят се отчете с асистенция към Давид Силва.