Ливърпул обърна Саутхемптън (видео)

Саутхемптън посрещна Ливърпул в срещата от предпоследния тридесет и седми кръг на английската Висша лига. Днес на "Сейнт Мерис Стейдиъм" домакините поведоха срещу отслабена постройка на Юрген Клоп, но гостите се върнаха и обърнаха в своя полза за 2:1, с което се връщат на точка от върха и Ман Сити, при 1 оставащ мач до края на сезона за двата отбора, който ще се играе по едно и също време идната неделя.

В 13-ата минута днес Тела освободи Редмънд по фланга, той навлезе и стреля в горния десен ъгъл на Алисон за 1:0. Малко след това Фирмино вкара след подаване от статична ситуация на Цимикас, но от позиция на засада. Така в 27-ата минута Минамино изравни за 1:1 след добро подаване на Жота.

На почивката Джордан Хендерсън се появи за гостите вместо Гомез, а скоро и Ориги замени Елиът. В 67-ата минута Цимикас от корнер намери Матип след като Елионуси не успя да изчисти и ударът му намери мрежата след като се отклони от Уокър-Питърс за 2:1.