Евертън изпусна възможността предсрочно да се спаси от изпадане

Евертън пропиля възможността предсрочно да продължи пребиваването си във Висшата лига рано, след като претърпя поражение с 3:2 като домакин на Брентфорд.

По-рано през деня Лийдс направи 1:1 с  Брайтън, така че Евертън щеше да се обезопаси от изпадане, ако успееше да победи.

"Карамелите", въпреки че откриха резултата още в 10-ата минута чрез Доминик Калвърт-Люин, не се справиха със задачата.

Евертън спечели първото полувреме с 2:1, но през второто, вече играейки с десет души след изгонването на Джаред Брантуейт, те дадоха инициативата на "пчелите", които благодарение на голове на Джоан Уис и Рико Хенри спечелиха с 3:2.

В 88-ата минута влезлият като резерва Саломон Рондон също получи директен червен картон, разбивайки надеждите на отбора му да се възстанови.