Тотнъм с класика над десет от Арсенал (видео)

Тотнъм посрещна Арсенал в дербито от поредния тридесет и шести кръг на английската Висша лига. Днес домакините от "Тотнъм Хотспър Стейдиъм" спечелиха с 3:0 и доближиха топ 4 и противника си на 1 точка 2 мача преди края на първенството.

В 21-ата минута днес Сон спечели дузпа срещу Соареш при едно центриране и Кейн прати Рамсдейл в грешна посока от бялата точка за 1:0. Малко след това Роб Холдинг получи последователно два жълти картона за нарушения срещу Сон и Арсенал остана с човек по-малко след половин час игра.

Така в 37-ата минута корнер от Сон бе продължен към втората греда от Бентанкур и Кейн се хвърли за 2:0. Второто полувреме започна ударно за "шпорите" с гол на Сон в 47-ата минута за 3:0. До края Тотнъм имаше положенията, но вече бе спечелил срещата си.

С днешната домакинска победа Тотнъм постигна 3 поредни победи у дома над Арсенал за първи път от 1961-ва година.