Челси надви десет от Лийдс (видео)

Лийдс Юнайтед посрещна Челси в срещата от поредния тридесет и шести кръг на английската Висша лига. Днес на "Еланд Роуд" гостите спечелиха с 3:0 за да се отдалечат на 4 точки от Арсенал и четвъртото място, докато Лийдс остава в опасната зона на 18-ата позиция, с мач повече от Бърнли и Евертън, които опитва да догони, и много по-лоша голова разлика.

Още в 4-ата минута Рийс Джеймс напредна през Стрюик и намери Маунт за удар с едно докосване и 1:0. В 24-ата минута Лийдс остана с човек по-малко за втори пореден мач когато Дан Джеймс бе изгонен директно за влизане с бутоните в прасеца на Ковачич, който бе заменен и принудително. До почивката Лукаку вкара, но голът му бе отменен от ВАР.

След паузата Челси намери гола си в 55-ата минута, като тук Маунт намери Пулисич за нов удар ниско през Меслие и 2:0. В 78-ата минута Пулисич бе заменен от Зиеч и мароканецът имаше нужда от само 5 минути за да запише асистенция за Лукаку, който запази хладнокръвие в полето и прехвърли вратаря за 3:0.