Клоп: Слава Богу, мачът се състои от две полувремена

Мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп отбеляза трансформацията на отбора си през второто полувреме на дербито срещу Евертън.

През първото полувреме на дербито на Мърсисайд Ливърпул дори не уцели вратата, но голове на Анди Робъртсън и Дивок Ориги след почивката позволиха на "червените" да грабнат победата с 2:0.

Клоп признава, че Ливърпул не бе на ниво през първите 45 минути, но Юрген и неговият отбор успяха бързо да възстановят играта си.

"Слава Богу, мачът се състои от две полувремена. През първото полувреме не играхме много добре. Съперникът ни създаде дискомфорт, не успяхме да преодолеем последната им линия. Не се движихме достатъчно.

Не бяхме достатъчно бързи. Прекарахме топката в зона, където те имаха девет играчи. През второто полувреме бяхме по-концентрирани върху вратата и им създадохме много повече проблеми.

Запазихме спокойствие и хладнокръвие. Смените помогнаха - излязоха нови играчи, схемата се промени. Стана по-трудно за съперника.

Спечелихме с 2:0 и това е абсолютно добре“, заяви Клоп.