Челси на финал с Ливърпул през Палас

Челси и Кристъл Палас се срещнаха днес на стадион "Уембли" за определянето на втория финалист във ФА Къп за този сезон. След като вчера Ливърпул отстрани Манчестър Сити за да попадне на финал, днес Челси надви Палас с 2:0 за да осигури място на финала.

До почивката двата тима бяха предпазливи и добрите положения почти липсваха. Челси загуби и Ковачич заради контузия в средата на полувремето, като той бе заменен от Лофтъс-Чийк.

Именно резервата в 65-ата минута завърши с красиво воле за 1:0 след добра игра на Хаверц от дясно. Последва натиск на Палас след няколко промени от Патрик Виейра в атакуващ план. Той трябваше да търси голове, и така остави тима незащитен и в 76-ата минута в бърза атака Вернер изведе Маунт за удар покрай вратаря и 2:0. До края "сините" доминираха, като нацелиха и греда.