Манчини: Мачовете с Юнайтед и Ливърпул нямат значение за сезона ни

С наближаването на важни мачове в лигата и за Купата на ФА мениджърът на Манчестър Сити Роберто Манчини настоява,че неговия отбор ще трябва да запази нивото си на игра за остатъка от сезона , а не само идната седмица.

Манчестър Сити навлиза в седмица, с която ще може да гарантира мястото си в топ 4 на Висшата Лига, както и да спечели място във финала на ФА Къп.Мениджърът на тима се надява за идните 9 двубоя неговите футболисти да поддържат нивото, което показаха срещу последния двъбой със Съндърланд.

Сити спечелиха с 5:0 и се отдалечиха на 3 точки от Тотнъм , които заемат 5-та позиция. Манчини заяви пред медиите:  „Това не е просто седмицат, която е важна. Важни са следващите 4 или 5 седмици !“

„Важно ще е да спечелим на  „Анфийлд“, защото ще увеличи шансовете ни за класиране в Шампионска лига, както и за класиране на 2-ро или 3-то място. Но ще трябва да играем както в двубоя срещу Съндърланд – да се концентрираме от самото начало и да сме агресивни.“