Евертън надви безидейния Ман Юнайтед (видео)

Евертън посрещна Манчестър Юнайтед в срещата от поредния тридесет и втори кръг на английската Висша лига. Днес домакините спечелиха с 1:0 и събраха важни точки над линията на опасната зона, докато Юнайтед получи нов удар по амбициите за топ 4, като не предложи почти нищо в срещата.

Юнайтед започна активно и след няколко класни спасявания на Пикфорд до 15-ата минута, гостите повече не го тестваха до края. Обратно, Евертън се възползва от възможността си в 27-ата минута, когато удар от около дъгата на Гордън се отклони от Магуайър и заблуди Де Хеа за 1:0.

След почивката Рангник опита да разнообрази отбора си с Погба, Мата и Еланга, но въпреки натиска към края гостите така и не създадоха добра възможност, завършвайки полувремето с 2 удара в рамките на вратата.