Тотнъм в топ 4 след обрат над Нюкасъл

Тотнъм посрещна Нюкасъл в срещата от поредния тридесети кръг на английската Висша лига. След голяма победа с 5:1 днес у дома шпорите се наместиха в топ 4 наравно по точки с Арсенал, макар да са изиграли и 2 мача повече от градския съперник.

Днес Нюкасъл откри в 39-ата минута чрез Фабиан Шар, който вкара от статично положение с нисък удар далеч от вратаря за 1:0. В 43-ата минута за 1:1 вкара Дейвис с глава след корнер и разиграване в полето.

Във втората част още в 48-ата минута Кейн асистира за гол с глава на Дохърти за 2:1. Кейн бе в основата и за 3:1 като изведе Кулушевски през отбраната и той намери Сон на лесна позиция. В 63-ата минута Емерсон вкара за 4:1, а 5:1 оформи Бергвайн минута след като се появи в игра в 83-ата минута.